Starší dorostenci doplatili v Hradci Králové na mrzkou koncovku

HRADEC KRÁLOVÉ — První nadstavbové derby se starším dorostencům Dynama nepovedlo, v Hradci Králové prohráli 1:5. Jedinou branku Pardubic vstřelil Dominik Chára.

Už v úvodní minutě hry se Hradec Králové zásluhou Hrabčáka mohl dostat do vedení, jeho pokusu ale ještě Vlk dokázal zabránit. Na co však už pardubický brankář nedosáhl, to byl puk poslaný na bránu Dominikem Šedivým – 1:0. Pardubičtí se vzápětí mocně snažili vyrovnat a několikrát jim gól unikl opravdu jen o vlásek. Dvořákovi totiž hned dvakrát pomohla v zákroku tyč!

Mountfield ovšem na pardubické snahy zareagoval dost razantním způsobem. Puk si vzal do parády Tadeáš Pinkas a zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:0. Velmi dobré příležitosti k dalšímu navýšení skóre pak měli Šedivý a Poppel, z levé strany, respektive z mezikruží ale tváří v tvář Vlkovi neuspěli. A stejně se vedlo ve 20. minutě také Rozlílkovi, jenž úplně sám před gólmanem netrefil přesněji místo mezi betony.

Stejně jako v předchozí části hry, také v té druhé se Hradec prosadil poměrně rychle. Stalo se tak těsně po vypršení oslabení, kdy se Petr Poppel uvolnil na pravé straně a zavěsil do bližšího růžku – 3:0. Poté se domácí dopustili hry v šesti a v tomto oslabení také inkasovali. Nejprve pomohla Dvořákovi potřetí v zápase tyč, pak ale odjel vypomoci s rozehrávkou a toho využil Dominik Chára.

Ten se nenechal rozhodit ani královéhradeckými hráči padajícími do brankoviště a zpoza brány zasunul kotouč za čáru – 3:1. Ještě před druhou přestávkou si ale domácí vzali tříbrankový náskok zpět. Petr Poppel zakončil akci na jeden dotek pod horní tyč – 4:1. Tímto okamžikem také skončil zápas pro brankáře Vlka, kterého mezi třemi tyčemi vystřídal Nečas.

Do poslední části nastoupily oba celky s rozdílnými cíli. Zatímco hradeckým úkolem bylo neinkasovat a dotáhnout zápas ke třem bodům, Pardubice potřebovaly vstřelit tři branky. O první z nich se pokusily krátce po příchodu z kabin, střelu od modré čáry ale Dvořák vyhlavičkoval mimo ohrožení jeho klece.

A místo pardubických hráčů se pak do slibných gólových pozic dostali ti domácí. Jakubec z levé strany neprocpal touš kolem tyče, Vojtěch Síla se zase prezentoval sérií dotěrných dorážek. Definitivní tečku za zápasem pak udělal v 56. minutě hradecký ostrostřelec Petr Poppel. Ten nepohrdl nádhernou Sílovou nahrávkou a příklepem do prázdné brány završil svůj pátý hattrick sezony – 5:1.