neděle 15.10.2017
Mountfield HK 6:0 Mountfield HK
pátek 20.10.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
neděle 22.10.2017
Piráti Chomutov Piráti Chomutov
pátek 27.10.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
neděle 29.10.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
pátek 3.11.2017
Dukla Jihlava Dukla Jihlava
neděle 5.11.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
středa 15.11.2017
Kometa Brno Kometa Brno
pátek 17.11.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
neděle 19.11.2017
Olomouc Olomouc
úterý 21.11.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
Kompletní rozpis
+
Rozhovory
15.10.2017

Rostislav Marosz: První dojem je dobrý

 
 
PARDUBICE — V tak trochu akci „kulový blesk“ se proměnil příchod Rostislava Marosze do Pardubic. Třinecký centr přijel na východ Čech již v úterý odpoledne a ihned se zapojil do přípravy A týmu. Se svými novými spoluhráči absolvovali odpolední tréninkovou jednotku. Dle svých slov již natěšeně vyhlíží nedělní start v Hradci Králové.

„První dojem je dobrý. Pozdravil jsem se s novými spoluhráči, některé jsem znal z dřívějška. Ještě jsem si nestihl prohlédnout zázemí Tipsport areny, ale vše vypadá v pohodě, v kabině je dobrá nálada. Jsem rád, že jsem tady, doufám, že pomohu Dynamu vzhůru. Své angažmá zde beru jako výzvu,“ řekl po skončení prvního pardubického tréninku šestadvacetiletý útočník.

První kontakty o možnosti jeho příchodu do Pardubic proběhly v minulém týdnu, jednání nabrala na obrátkách během pondělí s tím, že o den později oba kluby dořešily podmínky hostování do konce kalendářního roku.

„Zhruba o půl dvanácté mi zavolal pan Marek, že je vše hotové, sbalil jsem si věci, dal si oběd a vyrazil do Pardubic. V jeho slov jsem cítil mnoho pozitivního, myslím si, že i on má velikou zásluhu na tom, že jsem tady. Budu chtít nezklamat jeho i pardubické fanoušky. Budu se snažit být přínosem pro celý tým,“ nechal se slyšet Rostislav Marosz.

Moc dobře si uvědomuje, že bude oblékat dres týmu, který patří k nejnavštěvovanějším v Tipsport extralize. Vnímá tradici pardubického hokeje nejen v celém východočeském regionu. „Pardubice jsou hokejové město, fanoušci zde chodí ve velkém počtu, moc se těším na to, že si zde zahraji,“ řekl.

Součástí dohody mezi Dynamem i Oceláři je ujednání, že Rostislav Marosz nesmí zasáhnout do vzájemného utkání v tento pátek. „Samozřejmě mě to mrzí, ale tak se dohodly kluby a mně nezbývá nic jiného než ji respektovat. Přichystám se na neděli, a půjdu na to později,“ pousmál se šikovný centr.

„Velké osobní cíle si nedávám. Jsem tady, abych pomohl celému mužstvu a potom se svezou i jednotlivci. Budu se snažit hrát co nejlepší hokej a být přínosem pro celý mančaft,“ uzavřel Rostislav Marosz.

Sdílej článek!