neděle 10.12.2017
středa 20.12.2017
Vítkovice Vítkovice
pátek 22.12.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
úterý 26.12.2017
Plzeň Plzeň
čtvrtek 28.12.2017
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
sobota 30.12.2017
Bílí Tygři Liberec Bílí Tygři Liberec
středa 3.1.2018
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
pátek 5.1.2018
Litvínov Litvínov
neděle 7.1.2018
Dynamo Pardubice Dynamo Pardubice
pátek 12.1.2018
Mountfield HK Mountfield HK
neděle 14.1.2018
Sparta Praha Sparta Praha
Kompletní rozpis
+
Rozhovory
10.12.2017

Rostislav Marosz: První dojem je dobrý

 
 
PARDUBICE — V tak trochu akci „kulový blesk“ se proměnil příchod Rostislava Marosze do Pardubic. Třinecký centr přijel na východ Čech již v úterý odpoledne a ihned se zapojil do přípravy A týmu. Se svými novými spoluhráči absolvovali odpolední tréninkovou jednotku. Dle svých slov již natěšeně vyhlíží nedělní start v Hradci Králové.

„První dojem je dobrý. Pozdravil jsem se s novými spoluhráči, některé jsem znal z dřívějška. Ještě jsem si nestihl prohlédnout zázemí Tipsport areny, ale vše vypadá v pohodě, v kabině je dobrá nálada. Jsem rád, že jsem tady, doufám, že pomohu Dynamu vzhůru. Své angažmá zde beru jako výzvu,“ řekl po skončení prvního pardubického tréninku šestadvacetiletý útočník.

První kontakty o možnosti jeho příchodu do Pardubic proběhly v minulém týdnu, jednání nabrala na obrátkách během pondělí s tím, že o den později oba kluby dořešily podmínky hostování do konce kalendářního roku.

„Zhruba o půl dvanácté mi zavolal pan Marek, že je vše hotové, sbalil jsem si věci, dal si oběd a vyrazil do Pardubic. V jeho slov jsem cítil mnoho pozitivního, myslím si, že i on má velikou zásluhu na tom, že jsem tady. Budu chtít nezklamat jeho i pardubické fanoušky. Budu se snažit být přínosem pro celý tým,“ nechal se slyšet Rostislav Marosz.

Moc dobře si uvědomuje, že bude oblékat dres týmu, který patří k nejnavštěvovanějším v Tipsport extralize. Vnímá tradici pardubického hokeje nejen v celém východočeském regionu. „Pardubice jsou hokejové město, fanoušci zde chodí ve velkém počtu, moc se těším na to, že si zde zahraji,“ řekl.

Součástí dohody mezi Dynamem i Oceláři je ujednání, že Rostislav Marosz nesmí zasáhnout do vzájemného utkání v tento pátek. „Samozřejmě mě to mrzí, ale tak se dohodly kluby a mně nezbývá nic jiného než ji respektovat. Přichystám se na neděli, a půjdu na to později,“ pousmál se šikovný centr.

„Velké osobní cíle si nedávám. Jsem tady, abych pomohl celému mužstvu a potom se svezou i jednotlivci. Budu se snažit hrát co nejlepší hokej a být přínosem pro celý mančaft,“ uzavřel Rostislav Marosz.

Sdílej článek!